Co si vzít sebou na první krasobruslařský trénink

15 Srp 2020

Všichni jsme šli na led jednou poprvé

Blíží se Vaše první hodina krasobruslení? Pojďme si říct, jak se na ni správně nachystat, abychom nic neponechali náhodě.
Vždyť štěstí přeje připraveným 🙂 .

Co si vzít na první krasobruslařský trénink

Začněme tím nejdůležitějším…

Začněme od nejdůležitější části bruslařské výzbroje – výběru bruslí. Do začátku není třeba investovat vysoké sumy za jejich koupi. Nicméně méně je někdy více tu tak úplně neplatí… Pro malé děti jsou ideální klasické bílé šněrovací brusle se zoubky. 

Pro malé děti jsou ideální klasické bílé šněrovací brusle se zoubky.
Naprosto nevhodné jsou plastové brusle s přezkami a obojetné brusle (kolečkové/lední).

Nejen pro malé děti jsou ideální klasické bílé šněrovací brusle se zoubky.  Naprosto nevhodné jsou naopak plastové brusle s přezkami
a „obojetné“ brusle (v létě kolečkové, v zimě lední).

Na co si dejte pozor

U bruslí je třeba pohlídat, aby byly pevné v kotníku a to zvláště u dospělých osob. S rostoucí váhou roste i tlak na kotník, který musí být v brusli pevně obemknutý. V příliš měkkých nebo málo utažených bruslích budeme „šmajdat“ a v horším případě si můžeme i vymknout kotník.

O tom, jak si je správně zavázat a jak o něm pečovat se dozvíte příště.

 

Pokud si nejste jisti,
zda se budete chtít krasobruslení dlouhodobě věnovat,
můžete na našem stadionu využít služby půjčovny.

Pokud ještě nejste stoprocentně rozhodnuti, zda je pro vás krasobruslení to pravé ořechové brusle si můžete na prvních pár hodin zapůjčit přímo na našem stadionu. Nicméně do budoucna se určitě vyplatí investovat do vlastních.

Při výběru postupujte dle zmíněných doporučení, jelikož v půjčovně se nacházejí různé typy bruslí. Pokud budete chtít s výběrem poradit, neváhejte se na naše trenérky obrátit. Rády vám poradí.

Punčocháče, nebo oteplováky?

Brusle už máme a teď vyřešit co na sebe. Zásada zní teple a pohodlně. Merkur Ice Aréna patří mezi chladnější zimní stadiony.
Začínajícím dětem doporučujeme termoprádlo, oteplováky, tenkou mikinu a bundu. Velmi důležité jsou rukavice, bez kterých není vstup na ledovou plochu možný kvůli bezpečnosti. Než děti získají jistotu v pohybu na ledě, naučí se držet rovnováhu a správně padat
(ano, i to se musí umět 🙂 ), je helma více než vhodná.

Dospělým bruslařům doporučujeme teplé legíny nebo jiné sportovní kalhoty, které neomezují v pohybu, triko s dlouhým rukávem a teplejší mikinu. No a pokud se vám u nás zalíbí, poradíme vám, jak a kde se vystajlovat podle posledních bruslařských trendů :).

Šatník by byl a co dál?

Co ještě si do tašky přihodit? Určitě si přibalte lahev s pitím. Studené prostředí někdy tělo klame, ale pitný režim se musí dodržovat. Dále se vám bude hodit hadr. Po každém tréninku byste měli nože bruslí do sucha otřít, aby vám nezrezivěly a neztupily se.
Poslední naší radou je kapesník do kapsy strčený (časem si trochu zvyknete, ale věřte mi, že prvních pár hodin ho budete potřebovat).

Sbaleno máme, takže hurá na zimák!
Příště se podíváme, jak si brusle správně zavázat a jak se o ně dobře starat, aby nám dlouho vydržely.

Sleduj nás na sociálních sítích